Web Mail Anasayfa
 

AİDATLAR - AİDAT HESAP BİLGİLERİ (YILLIK, MUNZAM - NİSBİ, TOPLU ÖDEME)


 

1- YILLIK (MAKTU) AİDATLAR

2022 YILI MAKTU AİDAT 800,00 TL .'DİR.

3568 SAYILI YASA'YA, 5786 SAYILI KANUN'UN 8. MADDESİ İLE EKLENEN FIKRA UYARINCA (YÜRÜRLÜK 26.07.2008);

Mesleki ruhsata haiz olup, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar ile meslek kütüğüne kayıtlı olup, mesleği fiilen icra etmeyenler (hiçbir mesleki faaliyette bulunmayanlar) Odaya kayıt (Giriş) ve Maktu (Yıllık) üye aidatlarını  % 50 indirimli ödeyeceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile hiçbir mesleki faaliyette bulunmadığını beyan edenler, bu durumlarını belgelendirmek zorundadır. Aksi takdirde aidatlarını tam olarak öderler.

İşletmelerde bağımlı olarak mesleki faaliyetlerini devam ettiren Meslek Mensupları Odaya giriş ve yıllık üye aidatlarının tamamını ödemek zorundadır.

TÜRMOB’un 2010/1 nolu genelgesi gereğince aidatlarını % 50 indirimli olarak ödeyenlerin, bu süreleri YMM sınavı için SMMM sürecinden sayılmayacaktır.

Aidatlarını % 50 indirimli olarak ödeyenlerin, bu süreleri Bağımsız Denetçilik sürecinde tamamlanması gereken mesleki sürelerden sayılmayacaktır.

Gerçeğe aykırı beyanların tespiti halinde disiplin yönetmeliğinin ilgili hükümleri uygulanır.


KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA ÇALIŞANLAR İLE HİZMET AKDİ İLE HİÇBİR YERDE ÇALIŞMAYAN BAĞIMLI ÜYELERİMİZ %50 İNDİRİMDEN FAYDALANACAKTIR.

(%50 İNDİRİM TAAHHÜTNAMESİNE SAYFA SONUNDAN ULAŞABİLİRSİNİZ. %50 İNDİRİM KOŞULLARINI TAŞIYAN, %50 İNDİRİM ALMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZİN BU FORMU DOLDURARAK VE EKİNE BELGE (GÖREV BELGESİ, SGK HİZMET DÖKÜMÜ) EKLEYEREK ODAMIZA GÖNDERMESİ ZORUNLUDUR.)

NOT: BELGE VE EVRAK İBRAZI İLE; AİDATLARINI %50 İNDİRİMLİ OLARAK ÖDEYENLERİN BU SÜRELERİ YMM SINAVI İÇİN SMMM SÜRECİNDEN SAYILMAYACAKTIR.

İŞLETMELERDE BAĞIMLI OLARAK MESLEKİ FAALİYETİNİ İCRA EDEN MESLEK MENSUPLARIMIZ YILLIK ÜYELİK AİDATININ TAMAMINI ÖDEMEK DURUMUNDADIRLAR.

TÜRMOB'UN 2010/1 NOLU GENELGESİ'NE SAYFA SONUNDA ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

2- ÖDEMELER 

E-BİRLİK sisteminden kredi kartı ödeme ile ve ya hesaba havale yapılabilir.

Banka hesabımıza yapılan ödemelerde üye isminin belirtilmesi gerekmektedir.
 

KOCAELİ SMMM ODASI BANKA HESAP BİLGİLERİ:

KOCAELİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

VAKIFBANK İZMİT TİCARİ ŞUBE 

IBAN NO: TR64 0001 5001 5800 7285 1336 41

 

İndirilebilir Dosyalar
%50 İndirim Taahhütnamesi %50 İndirim
TÜRMOB Genelge 2010/1

İlgili Başlıklar
Üye Girişi   Kapat
Stajyer Girişi   Kapat
Üye Arama   Kapat
© 2003 - 2023 Kocaeli SMMMO Web Tasarım Neo