Web Mail Anasayfa
 

 

 


 

 

BAŞVURULAR İÇİN DETAYLI AÇIKLAMALAR

 

 

  Başvuru Dönemi                                                                                                         Sınav Tarihi


02 OCAK 2024 - 15 OCAK 2024                      

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 15 OCAK 2024 PAZARTESİ        02 MART 2024 Cumartesi
(PARA YATIRMA SON GÜN 15 OCAK 2024
)

 

 

 

Staja Giriş Sınavı

İkinci ve Sonraki  Katılımcılar için  Başvuru İşlemleri

TEOS Sistemine ilk kez girecek adayın, kullanıcı adı ve şifresi  TC Kimlik numarasıdır.

 

1. Staja Giriş Sınavına başvuru yapmak isteyen aday, sınav bedelini öder.

 

Staja Giriş Sınavı Bedeli  ve Banka Bilgileri

 

 

Sınav Bedelini  İş Bankası Şubelerine  yatırma başlangıç ve bitiş tarihleri

 

Sınav Bedelini HALK BANKASI Şubelerine  yatırma başlangıç ve bitiş tarihleri

 

02 OCAK 2024 - 14 OCAK 2024

 

 

02 OCAK 2024 - 14 OCAK 2024

 

 İnternet üzerinden son başvuru tarihi

 

 

15 OCAK 2024

 

Banka Bilgileri

İş Bankası Ankara / Dikmen  Şubesi 487 286

Sınav Bedeli

800,00 TL

 

2. Sınav bedelini yatırma işlemi iki şekilde yapılabilir. VİSA KART ile TEOS sistemi üzerinden veya Banka Şubelerine gidilerek yapılabilir.

 

a) Aday VİSA KART ile işlem yapmak istiyorsa;

https://teos.tesmer.org.tr/ adresinden TEOS Sistemine, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazarak  girer.  “Para Yönetimi ve Yükleme” menüsüne tıklar. Açılan sayfada VİSA Kart ile işlem yapabilmek için yatırması gereken ücret türünü seçer ve VİSA bilgilerini İŞ BANKASI’nın ekranlarında doldurur. Para yatırma işlemi  bittikten sonra aday “SGS Başvuru Sistemi” menüsü altında yer alan “SGS Başvurusu” bağlantısına tıklar.

b) Aday Banka Şubesine giderek işlem yapmak istiyorsa;  T.C. Kimlik Numarası   belirterek sınav bedelini yatırır. Adayın başvuru aşamasında sıkıntı yaşamaması için mutlaka ücret yatırırken banka yetkilisine kendi T.C. Kimlik Numarasını vermek zorundadır. Sınav bedelini, banka şubesine ödeyen aday 1 iş günü sonra https://teos.tesmer.org.tr/ TEOS Sistemine  kullanıcı adı ve şifresini yazarak girer. “SGS Başvuru Sistemi” menüsü altında yer alan “SGS Başvurusu” bağlantısına tıklar.

3.
Adayın eksik ücret  yatırması durumunda “Bakiye Bilgisi” ekranın en alt satırında “Bakiyenizde yeterince para miktarı bulunmamaktadır. Lütfen gerekli para yatırma işlemlerini yapınız” uyarısı gösterilir.

 

4. Adayın yatırmış olduğu tutarın yeterli olması durumunda, aday sınava girmek istediği “Sınav Merkezini” (Ankara veya İstanbul) seçer “Kaydet Düğmesi”ne basar. Başvuru işlemi gerçekleşmiştir.

 

5. Aday, bilgi için “SGS Başvuru Sistemi” menüsü altına yer alan “SGS Formlar ve Sonuçlar” bağlantısını tıklayarak, sınav başvuru formunun yazıcı çıktısını alabilir.  

 

6. Adayın,  “Sınav Başvuru Formu”nu bağlı olduğu odaya teslim etmesine gerek yoktur.

İkinci ve sonraki katılımcılar için  “Sınav Başvuru Formu”nun Odalara teslim edilmesine ilişkin uygulama kaldırılmıştır.

 

 

DİKKAT!..  İşyeri evrakları sınavı kazandıktan sonra teslim edilecektir.

Sınavı Kazanan Adayların, Sınav Sonuçlarının Açıklandığı Tarihten İtibaren 2 Yıl İçersinde Staj Yeri Bularak Staja Başlama Şartını Yerine Getirme Zorunluluğu Vardır.


Staja Başlamak İçin Ocak, Mayıs ve Eylül Aylarının En Geç 10’una Kadar SSK Girişinin Yapılması Gereklidir. İşe Girdikten Sonraki 15 Gün İçerisinde Sınav Sonuç Belgesinin Aslını ve Staj Evraklarını Odamızın TESMER Şubesine Teslim Etmeleri Gerekmektedir.

 

 

 

Üye Girişi   Kapat
Stajyer Girişi   Kapat
Üye Arama   Kapat
© 2003 - 2024 Kocaeli SMMMO Web Tasarım Neo