Web Mail Anasayfa
Etik Taahhütname İmzalayan Meslek Mensuplarımız

STAJA GİRİŞ SINAVINA İLK DOSYA BAŞVURUSU

 

 

BAŞVURU AYLARI: NİSAN - AĞUSTOS – ARALIK

 

 

BAŞVURULAR İÇİN DETAYLI AÇIKLAMALAR

 

             Başvuru Dönemi                                                                                            Sınav Tarihi


01 Nisan 2019 -  30 Nisan 2019                      

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 30 NİSAN 2019 SALI           29 Haziran 2019 Cumartesi
(PARA YATIRMA SON GÜN 29 NİSAN
 2019 PAZARTESİ)


ÖNEMLİ UYARILAR

 

1.) Başvuru Süreci ADAYIN BİZZAT KENDİSİ TARAFINDAN Yürütülecektir.

 

2.) SGS Sınavına Kanunun 4. maddesindeki genel şartlar ile 5/A-a maddesindeki öğrenim şartlarına haiz Lisans/Yüksek lisans mezunları (Lise ve Ön Lisans Mezunları Başvuru Yapamazlar) başvuru yapabileceklerdir. Sınav test usulü ile aynı gün ve saatte merkezi olarak Ankara ve İstanbul illerinde yapılacaktır.

 

3.) SGS başvurularında ikametgah adresine bağlı Odalara başvuru yapılması zorunludur.

 

4.) Aşağıda belirtilen evrak ve belgeler; açıklamalarda belirtilen şekilde hazırlanacak, yine aşağıda bilgileri belirtilen hesaplara belirtilen tutarların tamamı yatırılacak ve Odamıza başvuru için tüm belgeler ve banka dekontları ile birlikte hazır halde gelinecektir. Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda eksiği bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyeceğinden açıklamaların dikkatle okunarak evrak ve belgelerin bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir.

 

BAŞVURU İÇİN YAPILACAK İŞLEMLER – GEREKLİ EVRAK VE BELGELER

 

1.) Nüfus cüzdanı fotokopisi

 

2.) Adli Sicil Belgesi (Resmi Kuruma verilmek üzere, Cumhuriyet savcılığından veya e-Devlet üzerinden alınabilir.) Adli sicil kaydı olanlardan mahkeme kararı,

 

ZORUNLU MATBU FORM (tıklayınız)

  

3.)  Mezun Belgesi (e-Devlet kapısı üzerinden alınmış, doğrulaması TESMER Şubesi/Oda tarafından yapılacak olan barkotlu mezun   belgesi ile birlikte mezuniyetin seviyesini (Doktora, Yüksek lisans, lisans, önlisans) tespit edebilmek üzere diploma fotokopisi veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi,) 

Lisans / Yüksek Lisans / Doktora Mezun belgesi e-Devlet kapısında mevcut olmayan adaylar aşağıdaki belgelerden herhangi birisini sunabilirler.

  • Diploma noter onaylı örneği, (Diplomanın arka sayfasında kimlik bilgileri bulunması halinde arka sayfa da onaylatılacaktır.)
  • Diploma aslının TESMER Şubesi / Oda tarafından görülerek “Aslı Görülmüştür” şerhini içerecek şekilde imzalanarak, tarihlenmiş ve mühürlenmiş fotokopisi, (Diplomanın arka sayfasında kimlik bilgileri bulunması bu işlem arka sayfa için de yapılacaktır.)
  • Geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı örneği, (Geçici mezuniyet belgesinin arka sayfasında kimlik bilgileri bulunması halinde arka sayfa da onaylatılacaktır.)
  • Geçici mezuniyet belgesinin TESMER Şubesi / Oda tarafından görülerek “Aslı Görülmüştür” şerhini içerecek şekilde imzalanarak, tarihlenmiş ve mühürlenmiş fotokopisi, (Geçici mezuniyet belgesinin arka sayfasında kimlik bilgileri bulunması bu işlem arka sayfa için de yapılacaktır.)
  • Lisans ve yüksek lisans mezuniyetleri 3568 sayılı Yasa kapsamında olan adayların, her iki mezuniyete ilişkin belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

4.) 3 Adet Fotoğraf (Biyometrik olması zorunludur)

 

5.) Aşağıdaki Bedellere Ait Banka Dekontlarının Asılları,

 

BANKA ÖDEME DEKONTLARI

Staja Giriş Sınavı’na ilk kez başvuru yapmak isteyen aday, Odamıza gelmeden önce aşağıda belirtilen hesap numaralarına ilgili bedelleri ödeyecektir.

 

KONU

BANKA HESAP NUMARASI

TUTAR

STAJ DOSYA VE

STAJ BAŞVURU BEDELİ

1- Banka hesap no-1: T.C.İş Bankası Ankara / Dikmen Şubesi 487 239 no'lu masrafsız Tesmer hesabı veya

2- Banka hesap no-2: Halkbankası Yenişehir / Ankara Şubesi 16000 140 no'lu

masrafsız Tesmer hesabı

1.400,00.- TL

STAJ BAŞLAMA SINAV BEDELİ

1- Banka hesap no-1: T.C.İş Bankası Ankara / Dikmen Şubesi 487 286 no'lu masrafsız Tesmer hesabı veya

2- Banka hesap no-2: Halkbankası Yenişehir / Ankara Şubesi 16000 140 no'lu

masrafsız Tesmer hesabı

220,00.- TL


  

ıÜüUyarı: Yukarıdaki hesap numaraları KAMPANYA hesabı olduğu için; sınav bedelleri sadece banka şubelerine bizzat giderek yatırılacaktır. İnternet üzerinden yapılan havale ve EFT işlemi kabul edilmeyecektir. Hesaplar masrafsızdır havale bedeli ödenmeyecektir. BAŞVURU İÇİN YUKARIDAKİ BEDELLERİN TAMAMININ ÖDENMESİ VE BANKA DEKONTLARININ DİĞER EVRAKLAR İLE BİRLİKTE ODAMIZA GETİRİLMESİ ZORUNLUDUR.

 

6.) SINAV BAŞVURU BELGESİ

 

Tüm sınav bedellerini ilgili hesaplara yatıran adaylar; İş Bankası ve Vakıfbank’a ödeyenler 1 iş günü, ING Bank’a ödeyenler 3 iş günü   bekledikten sonra, Staja Giriş Sınavı İlk Başvuru Formu’nu (form linki aşağıdadır) adresine girip,  bilgisayar ekranında  gerekli alanları doldurarak yazıcıdan çıktısını alacaklardır. 

 

TEOS SİSTEMİNE KAYIT (tıklayınız)


Sistem üzerinden SGS Sınav Başvuru Formu doldurulacak, çıktı alınarak  fotoğraf yapıştırılıp, imzalanacak ve yukarıda istenilen   evraklarla Odamıza teslim edilecektir.

 

DİĞER AÇIKLAMALAR


1.) BAŞVURUNUN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İLK SINAVDA KAZANAMAMANIZ HALİNDE;

 

Yapmış olduğunuz başvuru ile adınıza sınav dosyası açılmış olacak ve 3 yıl boyunca en üstte belirtilen sınav aylarında yapılacak toplam 10 (ilk sınav ile birlikte) sınava girme hakkı elde edeceksiniz. Bu sınavların birisinde başarılı olmanız gerekmektedir. İlk sınavınızda başarısız olmanız halinde bir sonraki başvuru döneminde sadece staja başlama sınav bedeli yatırılacak, evrak listesindeki 7. Madde hazırlanacak ve başvuru formu ve dekont başvuru dönemi içerisinde Odamıza teslim edilecektir.

 

2.) Sınav başvurusu için herhangi bir işyerinde çalışma zorunluluğu bulunmamaktadır. Çalışma zorunluluğu sınavı kazandıktan sonra olacaktır. Bu nedenle şuan bir işyerinde çalışanların çalıştıkları işyeri, başvuru için bağlayıcı değildir ve işyerine ilişkin bir evrak sınav başvurusu aşamasında istenmemektedir.

 

Ancak; çalışan adayların (başvuru için bu durumun zorunluluk olmamasına rağmen) çalıştıkları işyerinin staja uygun olup olmadığını bugünden öğrenmek istemeleri halinde;

 

a) Staj SMMM-YMM bürolarında ve yalnızca şirketlerin merkezlerinde yapılabilmektedir. (şubelerde, derneklerde, vakıflarda, belediyelerde, bankalarda, kooperatiflerde staj yapılamaz.

 

b) Şirketlerde staj yapanlar için; her bir SMMM veya YMM yanında bir kişi staj yapabilir. Şirketin bünyesinde veya dışarıdan birden fazla SMMM-YMM varsa her bir SMMM-YMM bünyesinde farklı kişiler staj yapabilir.

 

c) SMMM-YMM bürolarda staj için sayı sınırlaması yoktur. SM yanında staj yapılamaz.

 

EKSİK VEYA HATALI EVRAK İLE GELEN BAŞVURULAR KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.

 

BAŞVURU ADRESİ:

KOCAELİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

EĞİTİM, KÜLTÜR VE HİZMET BİNASI

FATİH MAHALLESİ SULTAN MURAT CADDESİ EDALI SOKAK NO:47

ALİKAHYA – İZMİT / KOCAELİ

(Tel: 444 55 75)

(Otogardan 100 mt. ileri - Akarca konutlarına doğru-İzmit Sanat Merkezi Karşısı

 

 

Ulaşım krokisi için tıklayınız.

 

Üye Girişi   Kapat
Stajyer Girişi   Kapat
Üye Arama   Kapat
© 2003 - 2019 Kocaeli SMMMO Web Tasarım Neo